Izvēlne
Aizvērt

KLAUSĪTĀJU STĀSTI LATVIJAS RADIO 95 GADOS

Jau 95 gadus mēs esam rakstījuši vēsturi ar savu balsi - cauri ikdienai, pārmaiņām, cīņām un uzvarām. Mēs ticam, ka radio bijis klātesošs arī Tavā dzīvē. Ko tas ir devis, ko - mainījis?
Pa lapai dzeltenai uz fona balta atnāk ziema - klusi salta. Tik negaidīti koki apsnieg, un dzeltenais ar baltu tiekas. Vai sniegs uz palikšanu nācis? Skat, mīnusi kas pretī smej! Hei, mīnusi! Divi, viens... Tie mums ir nieks. Bet ko daba sāka, kā tā šodien jūtas? To pajautāt mums nav lemts!

Arvīds,Arviduška

Pa lapai dzeltenai uz fona balta atnāk ziema - klusi...

Pa lapai dzeltenai uz fona balta atnāk ziema - klusi salta. Tik negaidīti koki apsnieg, un dzeltenais ar baltu tiekas. Vai sniegs uz palikšanu nācis? Skat, mīnusi kas pretī smej! Hei, mīnusi! Divi, viens... Tie mums ir nieks. Bet ko daba sāka, kā tā šodien jūtas? To pajautāt mums nav lemts!

Arvīds,Arviduška

Pa lapai dzeltenai uz fona balta atnāk ziema - klusi...

Pa lapai dzeltenai uz fona balta atnāk ziema - klusi salta. Tik negaidīti koki apsnieg, un dzeltenais ar baltu tiekas. Vai sniegs uz palikšanu nācis? Skat, mīnusi kas pretī smej! Hei, mīnusi! Divi, viens... Tie mums ir nieks. Bet ko daba sāka, kā tā šodien jūtas? To pajautāt mums nav lemts!

Arvīds,Arviduška

Pa lapai dzeltenai uz fona balta atnāk ziema - klusi...

Latvijas Radio man vienmēr ir bijis cieši līdzās. Jau bērnībā, kad radio skanēja visas dienas un nakts garumā, biju pieradis rītu atpazīt pēc Valsts Himnas atskaņojuma. Tagad Radio ir mans ikdienas pavadonis darbā, ceļā un atpūtā. Pateicoties tehnoloģijām, tagad arī tālu prom no mājām varu klausīties savu mīļo radio internetā.

Aivis

Latvijas Radio man vienmēr ir bijis cieši līdzās. Jau bērnībā,...

Jau vairākus gadus klausos apsveikumu stundu. Radio padara svētku brīžus īpašus, ļaujot veltīt skaistus vārdus un melodijas tiešajā ēterā! Šī mīlestība padara pasauli labāku! :)

Katrīna

Jau vairākus gadus klausos apsveikumu stundu. Radio padara svētku brīžus...

Man visvairāk atmiņā palikusi Latvijas Radio2 akcija dzejas mēnesī, kurā sacerēto dzeju pārvērta dziesmās. Latvijā dzīvo patiešām talantīgi cilvēki, un labi, ka radio dod iespēju šos talantus atklāt! Paldies

Dace L.

Man visvairāk atmiņā palikusi Latvijas Radio2 akcija dzejas mēnesī, kurā...

Lai nekad nepietrūkst smaidu - Ne to, kurus saņem, Ne to, kurus citiem dāvāt! Daudz laimes mīļākajam radio!

Laima

Lai nekad nepietrūkst smaidu - Ne to, kurus saņem, Ne...

Mīļais Latvijas radio! No pasakām un radio lugām bērnībā līdz kultūras rondo un ziņu analītiskajie raidījumiem šodien! Tu esi arī mans radio! Paldies Tev!

Inese Knipše

Mīļais Latvijas radio! No pasakām un radio lugām bērnībā līdz...

Latvijas radio ir kļuvis par līdzbraucēju mašīnā - ik rītu, dodoties uz darbu, kā arī pēcpusdienās, braucot mājās. Īpaši iemīļots ir raidījums KĀ LABĀK DZĪVOT, kur nokavētās pārraides noklausos vēlāk Spotify podkastos. Paldies par interesantajām intervijām.

Līga

Latvijas radio ir kļuvis par līdzbraucēju mašīnā - ik rītu,...

Radio, radio, radio, tā var dziedāt par radio, bērnības radijo kas ar dziesmu ik rītu un nakti sveica. Radio, radio, radijo, mana tava radio! Tā ik rītu gailītis dziedāja. Ak, bērnība, agrie rīti pošanās uz skolu, ķēķī skan radio viļņos vien atliek ripiņu pagriest skaļā, lai radio skaņas istabu pilda! Radio, radijo, himna skan, Dievs svētī Latvīju mūs dārgo tēvīju! Tā radio dzied ! Radio, radio, radijo, rīts, vakars tā mūsmājās skan, rīts vakars!

Arvīds Gļauda

Radio, radio, radio, tā var dziedāt par radio, bērnības radijo...

Vienas no manām pirmajām bērnības atmiņām saistās ar radio. 1972. vai 1973. gadā dzīvoju laukos pie vecmāmiņas, televizors mums nebija, bija tikai radio. Neatņemams dienas noslēgums bija vakara pasaciņa, ko vienmēr noklausījos. Bet vienu vakaru bija kāds partijas kongress un radio pārraidīja tiešraidi. Nekādi nespēju saprast, kā var nebūt pasaciņa. Cerēju, ka tā sāksies vēlāk, nogaidīju laikam līdz kādiem desmitiem, līdz aizmigu.

Ilze

Vienas no manām pirmajām bērnības atmiņām saistās ar radio. 1972....

Lai izdodas vienmēr būt uz viļņa! Jūs esat super!

Marta

Lai izdodas vienmēr būt uz viļņa! Jūs esat super!

Dzīvojām Pāles pagasta "Zīlītēs", meža malā. Mans tēvs, skolotājs, ap 1930. gadu bija radioamatieru kursos Rīgā. Uzbūvējām 3 lampiņu radio [..] Tas bija vienīgais visā apkārtnē. Kara laikā, kad visus radio konfiscēja, mūsējo par radio neatzina, un atstāja. Klausījāmies gan Londonu, gan Maskavu. Ir saglabājusies 1932. gada fotogrāfija - mūsu māja ar antenas kārti pagalmā. Visu cieņu, Radio! Lai Tev ilgs mūžs! [Fragments no vēstules rokrakstā]

Jānis Helmanis, Valmiera

Dzīvojām Pāles pagasta "Zīlītēs", meža malā. Mans tēvs, skolotājs, ap...

Debates naktslokālā pieci LV, sajūtas bija neaprakstāmas un visnotaļ satraucošas, tieši nodomāju: "labi, ka kamerā feisbuk tiešraidei nav redzamas manas trīcošās kājas" taču pirmās minūtes laikā gandrīz pilnībā iejutos radio tēlā un viss notika lieliski. Nekad neaizmirsīšu, cik patiesi pārsteigts jutos par to, cik daudzi klausījās un deva savus komentārus par vakara debati. Paldies Latvijas Rādio!

Krišjānis Kaļāns

Debates naktslokālā pieci LV, sajūtas bija neaprakstāmas un visnotaļ satraucošas,...

Mans stāsts saistās ar (Ingu Bēdeli no montāžas daļas) nezinu, vai vēl strādā, bet pateicoties viņai, man bija ekskluzīva iespēja pirms vairākiem gadiem izstaigāt individuāli lielo Radio māju un ielūkoties visās radio studijās, pabūt arhīvā, ierakstu studijas lielajā zālē, radio "sirdī" un citur, kur parasti apmeklētāji netiek. Viņa man ļāva redzēt kā notiek raidījumu gatavošana pirms tie tika palaisti tiešajā ēterā.

Rihards

Mans stāsts saistās ar (Ingu Bēdeli no montāžas daļas) nezinu,...

Dod, Dievińi, kalnā kāpt Ne no kalna lejińā. Dod, Dievińi, otram dot, Ne no otra mīłi lūgt. Paldies! Lai vēl ilgi un patiesi!

Maija

Dod, Dievińi, kalnā kāpt Ne no kalna lejińā. Dod, Dievińi,...

Mīļie radio ļaudis, šodien ir Jūsu svētki - dzimšanas diena.Tie ir arī mūsu, klausītāju svētki. Manā dzīvē radio ir bijis klātesošs visos laikos. Tieši no radio iegūstu informāciju dažādās jomās, klausos mūziku, raidījumus. Raidījumā "Monopols" uzzinu par interesantiem cilvēkiem. Arī Jūs paši esat interesanti cilvēki, kas ienāk mūsu dzīvē ar balsi un vārdu. Jūsu balss spēj mūs uzrunāt, iedrošināt un saviļņot.Paldies, ka Jūs esat un skanat mūsu mājās!

Māra Ozola

Mīļie radio ļaudis, šodien ir Jūsu svētki - dzimšanas diena.Tie...

Cik sevi atceros, man vienmēr tuvumā bijis Radio - VEFiņš uz vectēva galda, aparāts virtuvē un mammas darbistabā.. LR1 man vienmēr bijis klātesošs. Un, kas zina, varbūt pat neapzināti ietekmējis manu profesijas izvēli - studēt žurnālistiku. 1998. gadā sāku ar pētnieciskās žurnālistikas raidījumu ‘Dosjē’ (skanēja LR1), pēc pārdesmit gadiem esmu atpakaļ Radiomājā, nu jau komunikācijas un multimediju jomā. Lieliska darbavieta un vislieliskākie kolēģi.

Ieva

Cik sevi atceros, man vienmēr tuvumā bijis Radio - VEFiņš...

Atceros radio pasaciņas, kuras klausījos ik vakaru virtuvē pie lielā VEF radioaparāti. Tās ir skaistas bērnības atmiņas. Jauku dzimšanas dienu Tev - Radio un sveicieni visiem tiem labajiem cilvēkiem, kas tur diendienā strādā!

Egils

Atceros radio pasaciņas, kuras klausījos ik vakaru virtuvē pie lielā...

Sveiciens Radio jubilejas svētkos! Ar Radio kopā dzīvoju no mazām dienām, no rīta līdz vakaram. Senāk Radio man bija vakara dziesmiņa, teātris, stadions, koncerti, tagad arī neatņemams pastaigu biedrs, reizēm parunājamies arī kādā nakts stundā. Tapēc LAI DZĪVO LATVIJAS RADIO!

Juris

Sveiciens Radio jubilejas svētkos! Ar Radio kopā dzīvoju no mazām...

Mani skolas gadi pagāja laukos pie vecvecākiem. Televizora nebija , bija -radio. Atceros, cik ļoti gaidīju sestdienas pēcpusdienās radio teātra uzvedumus, bet laukos bija tik daudz darāma, it īpaši vasarā- siena laikā. Liels bija mans pārdzīvojums, kad uzvedumus nedzirdēju, jo siens var salīt. Izaugu ar Jūsu veidotajiem raidījumiem, un Latvijas Radio diktoru balsis man īpaši mīļas. Mīlestībā un cieņā Aija Dzintare Liepāja

Aija Dzintare

Mani skolas gadi pagāja laukos pie vecvecākiem. Televizora nebija ,...

Pirms tam es radio neklausījos vispār, bet tagad esmu īsta Piecu rītu fanāte. Grēviņš ir pirmais cilvēks ko dzirdu no rīta, arī tad, ja rīts sākas vienos dienā.

Aiva

Pirms tam es radio neklausījos vispār, bet tagad esmu īsta...

Vairs nevaru iedomāties rītu, kad braucot uz darbu, fonā neskanētu Latvijas Radio. Protams, izskrienu cauri citām radio stacijām, tomēr beigās atgiežos te.

Lauris

Vairs nevaru iedomāties rītu, kad braucot uz darbu, fonā neskanētu...

Katra diena man sākas ar rīta kafiju un Latvijas Radio. Un tas ir jauki

aNDREJS

Katra diena man sākas ar rīta kafiju un Latvijas Radio....

Jau 74 gadus dzīvoju šajā mainīgajā pasaulē, bet mana uzticība radio nav zudusi. Bērnībā tas bija mazs aparātiņš ar lieliem bateriju klučiem, jo mājās vēl nebija elektrības. Kā es gaidīju raidījumus bērniem - katru rītu desmitos.,,Trīs siventiņi", ,,Sniegbaltītes skola''... Un tie koncerti uz radioklausītāju vēlēšanos, un teātra izrāžu translācijas! Lielā pasaule ienāca lauku sētā. Gadi gājuši,bet manā virtuvē ik rītu skan radio, tikpat vajadzīgs.

Zinta

Jau 74 gadus dzīvoju šajā mainīgajā pasaulē, bet mana uzticība...

Esmu Radio 1 fans ilgi...no tiem laikiem vēl ,kad katrā dzīvoklī bija tā saucamās ''točkas''. Fonā visu dienu skanēja diktoru balsis un ,protams,iespēju robežās tika ''noķerti'' interesanti stāsti.Jā,un tīri personīgi... Radio savulaik strādāja mana tante Vera Kokāne( tagad mūžībā). Biju diezgan biežs viesis Doma laukumā.//Vēlu visiem foršajiem draugiem FB,visai komandai skaistus svētkus!

Daina Augule

Esmu Radio 1 fans ilgi...no tiem laikiem vēl ,kad katrā...

Latvijas radio 1 ir mans brokastu radio, manas dienas nav piepildītas, ja rītu es neuzāku ar "Labrīt" rīta raidījumiem un ziņām. Man tas ir bijis jau no skolas laikiem, un turpinās vēl šodien. Liels paldies radio par Jūsu nesavtīgo darbu, jūs esat mums tik ļoti svarīgi! Daudz laimes!

Līga

Latvijas radio 1 ir mans brokastu radio, manas dienas nav...

Šķiet, ka Radio ir pēdējos gadus bijis ar mani un manī arvien vairāk. Kādā brīdī piefiksēju, ka grūti iedomāties braucienus mašīnā bez Latvijas Radio 3 jaukās mūzikas, vakarus bez tādiem raidījumiem kā "Kultūras Rondo" vai "Radio mazā lasītava". Ar laiku interese noveda līdz darbiem un lielisko iespēju vadīt Radio NABA raidījumu "Bron-hīts". Jau pēc gada attapos Radio telpās ar jau pavisam jauniem pienākumiem un iespējām. HIP HIP un uz priekšu!

Kaspars Zalāns

Šķiet, ka Radio ir pēdējos gadus bijis ar mani un...

Esmu tieši vienu gadu vecāka par Radio – dzimusi 1925. gadā. 1946. gadā es uz gadiņu arī padarbojos jaukajā un sirsnīgajā Radio vidē kā sekretāre. Tur arī iepazinu savu vīru - redaktoru Eduardu Lesiņu. Varu lepoties ar to, ka uz Radio arī atvedu savu tuvu un mīļu draudzeni - ilggadīgo un zināmo diktori Ausmu Indriksoni. Radio man joprojām saistās ar tuvām, mīļām mājām un joprojām dzīvoju ar radio skaņu ikdienā.

Silvija Lesiņa

Esmu tieši vienu gadu vecāka par Radio – dzimusi 1925....

Domām ir spēks. Kad bērnībā klausījos radio, tas bija vesels piedzīvojums. No topiem rakstīju kasetēs dziesmu komplikācijas, iztēlojos sevi kā dīdžeju un vadīju raidījumus saviem iedomu klausītājiem. Daudzus gadus vēlāk dzīve mani tiešām ieveda mediju pasaulē, bet kopš šī rudens esmu radio. Turklāt Latvijas Radio. Bērnības domu lidojums atradis savu lidmašīnu, kas gatava ieskrieties, pacelties un sasniegt galamērķus. Ar lielu atbildību un godu.

Andrejs

Domām ir spēks. Kad bērnībā klausījos radio, tas bija vesels...

с 95-летием Латвийского Радио поздравляю вас, коллеги - c 2001 по 2006 я вел популярную музыкальную передачу ФАНТОМ_ХИТ на 107.7 Домская Площадь Экстра и я дарю ЛР4 мои подборки лучшей музыки всех времён http://merkurs.klausies.eu для ПК и https://merkurs.klausies.eu для смартфона - это уникальный проект - перешлите ссылку http://merkurs.klausies.eu своим друзьям и знакомым.

Борис Мохир

с 95-летием Латвийского Радио поздравляю вас, коллеги - c 2001...

Atceros, ka bērnībā mājā visu laiku skanēja Latvijas Radio, visspilgtākā atmiņa, pīkstošais signāls pirms ziņām plkst. 6:00, kas bija kritisks iziešanas laiks uz autobusu plkst. 06:03.

Marta

Atceros, ka bērnībā mājā visu laiku skanēja Latvijas Radio, visspilgtākā...

Paldies par raidījumiem ar saturu! Dzīvojot ārpus Latvijas, caur Latvijas Radio jūtu saikni ar savu valsti un latviešiem!

Laura

Paldies par raidījumiem ar saturu! Dzīvojot ārpus Latvijas, caur Latvijas...

Man bija tas gods un veiksme pirms 14 gadiem pirmo reizi ienākt Latvijas Radio un kļūt par jauniešu nodaļas “Radiobumba” daļu. Lai gan pagājis tik ilgs laiks, šķiet, ka vēl vakar mazliet satraukta gāju pie A. Matīsas un A. Apleles uz nodarbību, ar K. Zlidni plānojām savu pirmdienas tiešraidi, pirmo reizi saņēmu zvanu no klausītāja un pirmo reizi koncertā biļetes vietā pasniedzu mediju karti. Paldies par šo skaisto un pieredzes bagāto laiku!

Inga

Man bija tas gods un veiksme pirms 14 gadiem pirmo...

Tā ir liela privilēģija, ka varēju būt daļa no Latvijas Radio – Dod Pieci!, Muzikālās Bankas, neskaitāmiem projektiem, Radio svētkiem un ikdienas. Pilni Radiomājas gaiteņi ar leģendārām personībām, atsaucīgi kolēģi un spēcīga komanda – tās ir manas atmiņas par Latvijas Radio! Lai skan ilgi un tālu!

Indra

Tā ir liela privilēģija, ka varēju būt daļa no Latvijas...

Man ir bijusi tā privilēģija būt aizkadrā šeit skatāmajām Radio fanātu intervijām. Kas par personību buķeti! Šajos stāstos savijušās Radioļaužu pieredzē gūtās atziņas, atmiņas un emocijas. Kas par bagātību! Ikkatra cilvēka acīs, kas sēdās kameras priekšā uz ļodzīgās taburetes multimediju studijas gaismās, es ieraudzīju neviltotu degsmi par savu darbu. Un ziniet, tā ir lipīga!

Agnese

Man ir bijusi tā privilēģija būt aizkadrā šeit skatāmajām Radio...

Radio esmu biežs viesis. Droši varu teikt, ka cilvēki ir šīs vietas lielākā vērtība. Savstarpējā sveicināšanās no rītiem allaž - tik pacilājoša! Apsargi Radiomājā ir lieliski - dažreiz viņi man atver vārtiņus, jo kamerās redz, ka es tuvojos. Tad es jūtos īpašs! :) Novēlu, lai Latvijas Radio vienmēr valda tieši tik draudzīga un silta atmosfēra, kādu to pazīstu es!

Pumpurs

Radio esmu biežs viesis. Droši varu teikt, ka cilvēki ir...

close